Dobar dan doktore. Zamolila bih vas, ako je ikako moguće da mi pojasnite moj nalaz kralježnice (rengen) , jer ovo ništa ne razumijem. Nalaz glasi ovako: na učinjenom snimku l-s kičme u standardnim projekcijama vidi se da je ista u položaju sinistrokonveksne skolioze s rotacijom trupova oko uzdužne osovine. Trupovi prikazanih kralježaka su održanog visinskog promjera, i. V. Prostori liv - lv i lv - si u stražnjem dijelu reducirane visine. Hvala vam unaprijed. Pozdrav

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Radiološki nalaz vašeg kičmenog stuba ukazuje na svijenu kičmu u desnu stranu i ubrnut kičmeni stub, sa očuvanom visinom pršljenskih tela i prostora između njih, gde su hrskavičavi diskusi.
      jedino su dva donja diskusa (l5 i s1) sa stanjenim zadnjim delom. Potisnuta u napred.
      verovatno vam je vaš kičmeni stub deformisan zbog dužeg pronidnog položaja, verovarno proi radu.
      potrebno je da se javite na pregled ortopedu ili fizijatru.