Postovani, Da li bi mogli da mi pomognete i protumacite ovaj ultra zvucni pregled.Zakljucak je : Dysplasio fibrolipomatosa partim fibrocistica mammae lat sin. BI RADS DD1 LD2 Inace imam 49 god, a na levoj dojci imam uocene ciste od kojih je najveca 16 mm * 13mm sa jasnim posteriornim pojacanjem i bez znacajnih kolornih signala... Unapred Hvala

    Odgovoreno: 28. 04. 2008.
    • Radi se o benignim, ne tako retkim promenama dojki. BI RADS klasifikacija se koristi da bi se standardizovao izgled,  lokalizacija i veličina svih promena u dojkama. Budite mirni i redovno se kontrolišite.
      S poštovanjem,
      Prof. dr Petar Bošnjaković

Komentari na pitanje: #4551

    • OLIVERA ĐAČIĆ 24. 05. 2011.

      Eho nalaz obe ivaginalne regije glasi obostrano desno dve fibrolipomatozne desno do 10 mm. Levo fibromatozna 13 mm uz art. Femor. Superf. Manja 5 mm nalaz krvi je uradan. Molim vas recite mi kako da tumačim navedenu dijagnozu, da li imam razloga za brigu i da li će pomenute izrasline da rastu