Pre otprilike dve godine rodjaku su odstranjeni polipi iz grla. Bio je dugogodišnji strastven pušač. Ove godine vratila mu se promuklost i nalaz lekara je sledeći: "Vidi se prisustvo mekotivne infiltacije glotisa sa zahvatanjem leve glasnice i prednje komisure sa ispunjavanjem laringealnog ventrikula i peeptiglotičkog prostora izmedju lamina tiroidnih hrskavica je značajno povećano usled ekspanzivniog procesa. Zaključak: neoplastička infiltracija leve glasnice sa zahvatanjem prednje komisure laringealnog ventrikula i preepglotičkog prostora bez značajno uvećanih limfnih čvorova vrata. To je najverovatnije nalaz ct vrata i glave. Poruku mi je poslala supruga obolelog i moli za komentar.

    Odgovoreno: 20. 07. 2008.
    • suprug vase prijateljice je ozbiljno bolestan i potrebno mu je lecenje kod specijaliste za uh grlo i nos. tj ORL. Na osnovu nalaza koji ste poslali pottrebno je uraditi operaciju uklanjanja celog grkljana.