Dobar dan, Pisem u vezi mog brata ima 33 god i već 7 godine o kad boluje psihički, fantazira pravi probleme kući svadja se Non stop, bili smo kod vise lekara ko mu dali terapiju za živce i za psihozu ali neće da pije redovno lekove ili pije duplo od doze sto mu preporučeno, neće da ide kod lekara. Neznamo vise šta da radimo sa njim, jel može te da me posavjetujte. Hvala na odgovor

    Odgovoreno: 29. 02. 2024.
    • Poštovani,

      ukoliko je u pitanju dijagnoza nespecifikovane neorganske psihoze ili shizofrenija, u obzir dolaze i depo preparati koji se daju nesaradljivim pacijentima, obično jednom mesečno u formi injekcije. Pričajte sa njegovim psihijatrom da li to može biti odgovarajuća terapija za njega