Postovani, imam problem, moja supruga se stalno svadja sa mnom i takva je od uvek. Svadja se i sa roditeljima i sa svima. I kad dodje sa posla prica o problemima na poslu i ja ako nesto kazem da ne moze tako odma dolazi do vredjanja i napadanja. Svaki nas razgovor pocinje normalno i posle nekog vremena dolazi do ubedjivanja kako nije kriva ni za sta i samo kontra i galama? I to dovodi i mene do napetosti i nervoze a ne znam kako da se nosim sa takvim situacijama i to je svaki drugi dan ali bukvalno 2 dana i nesto ce ispasti, neki razlog za svadju. I poceo sam da pisem razloge i datume da vodim dnevnik jer sutra dan kaze da nije to ona rekla i nastavak opet nervoze. Znam da stalno govori da ima anekcioznost i jos nesto i izvinjava se non stop, pa me interesuje da li je moguce da ima tako nesto, u braku smo 2 godine i pocinjem da razmisljam o razvodu jer ovo svakodnevno neide ni cemu. Ona mi prica da bi volela da imamo decu, njoj je 27 godina ali ja ne mogu da sebe zamislim ovako da zivim a kamoli sa detetom. Pokusavam na sve nacine ali jednostavno ne ide, non stop se ponavlja. Primjera radi, danas sam peske otisao do nje do posla 7km peske i nije mi problem i kupio cvet i dosao i ona izlazi nervozna i prica o problemima na poslu. Pre dva dana otisao opet peske i ona isto nervozna dere se po ulici.ima jako nezgodan karakter da ja ne znam kako da se nosim sa ovim, pricala je par puta sa psihijatrima na nekoj online terapiji kao bolje joj je bolje jedno vreme i posle sve isto. A to je vreme 2 dana.

    Odgovoreno: 17. 10. 2023.
    • Poštovani,

      teško je reći bilo šta na osnovu opisa. Očigledno je da postoji napetost, iritabilnost, ali iz čega vodi njeno poreklo je bitno radi eventualnog prepisivanja terapije. NAkon pregleda je moguće reći da li stanje zahteva i farmakološki tretman.