Postovani!!! Lecim se od depresije vec duze vreme.Pila sam mnostvo antidepresiva,i ni jedan mi nije odgovarao kao kombinacija Eglonila od 50 mg i bromazeepama od 3 mg.Medjutim od Eglonila sam imala mesecna krvarenja i to po dva puta tako da sam morala da prekinem.Posto je Eglonil blokator dopamina, interesuje me da li bi welbutrin bio adekvatna zamena?

    Odgovoreno: 17. 10. 2023.

Komentari na pitanje: #217291

    • Poštovani, lečim se od depresije vec dugi niz godina, od terapije mi odgovara Amitriptylin od 25 mg i Bromazepam od 3 mg ujutru i uvece. Uz to sam uzimala i Eglonyil od 50 mg ujutru, međutim od njega imam krvarenja. Dobijala sam menstruaciju dva puta mesečno, pa sam morala da prekinem. Moj psihijatar mi je savetovao da probam sa reglanom od 10 mg, s tim da prekinem terapiju sam antidepresivom i sa bromazepamom par dana da vidim kako ću se osećati. Mene je strah da prekidam terapiju koju pijem već dve godine. Interesuje me Vaše mišljenje, da li bih smela umesto Eglonyila da koristim Reglan? Pošto u uputstvu za Reglan da piše da obavestim lekara ako koristim sedative ili bilo koji drugi psihijatrijski lek? Srdacan pozdrav.