Poštovana, imam 28 god.Prosle god imala abortus ,nakon toga sve sam bila lose i lose,celo telo ,organizam postajao sve slabiji i slabiji ,dobijala napade tipa veliki otkucaji srca 160,pritisak 150 sa 90,telo da mi gori ,da se tresem ,zvala non stop hitnu ,išla svaki put kod njih bi mi bilo dobro ,i tako 4 meseca u krug.Onda sam shvatila da mi treba stručna pomoć, popricala sa psihologa ,neuropsihijatra, i napisali mi terapiju Lata 10 mg jedna polovina ujutru do 9 h.Cardiopirin 75 mg jer imam problem sa vene,klonozepan Remedica 2mg 1/4 dnevno u podne i uveče pre spavanja maprazax 0,25mg jedan .I po potrebi ako osetim uznemirenost srca Tensec.U početku mi bilo bolje od tih lekova ,dosta bolje ,postala sam po opuštena, komunikativna,ali evo posle 3 meseca terapije nesto se sad ne osećam dobro ,osećam kao uznemireno srce(malaksalost)teskoce na srcu,pritisak mnogo nizak 90 sa 70 , pa sam htela poštovana da vas pitam dali je to možda od ovih lekova sto pijem?Ništa mi nije jasno ,trudim se da budem bolje ,ali kao da me oni nesto usporavaju( lekovi) ,i kao da imam osećaj da nikad ova anksioznost neće proći

    Odgovoreno: 18. 11. 2022.
    • Poštovana,

      Moguće da je potrebna korekcija terapije, prvenstveno mislim na antidepresiv, kako zbog Vašeg psihičkog stanja, tako i mogućih neželjenih efekata. U kom pravcu bi se vršila korekcija terapije može se odrediti nakon detaljnijeg razgovora sa psihijatrom.