1. Prijateljica priča sama sa sobom

    Pitanje broj: #142960

    Zabrinuta sam zbog dobre prijateljice koja priča sama sa sobom kada oseća da je sama i to radi uvek, ali nikada u društvu. Obično kada je u toaletu, ili u svakoj drugoj proilici kada se nadje sama prostoriji, krene da razgovara sa sobom i obično su to smislene rečenice a nekada i bujica misli. Ona je završila fakultet i funkcioniše sasvim normalno u društvu i tvrdi da to radi nesvesno i od malena. Nekada taj razgovor bude i glasniji, kada je u drugoj prostoriji. Tvrdi da nema halucinacija niti osećaj da priča sa drugom osobom. Reč je o mladoj osobi od 30 godina. Da li ova pojava može da ukazuje na neki poremećaj?

    Odgovoreno: 24. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Ako ona to oseća kao problem potrebno je da se javi stručnjaku - psihijatru ili psihologu - psihoterapeutu. Međutim, ako ona to tako dugo već ima kao simptom i živi sa tim, očigledno je da se saživela sa tim simptomom i ne ometa je u funkconisanju. Očigledno se radi o velikoj napetosti koju je ona odmalena osećala (mi ne znamo iz kojih razloga) i putem ovoga se njena napetost razrešava. Neka se obrati stručnjaku za pomoć, to može učiniti ovde.