1. Poremećaj ličnosti ili samo zabava

    Pitanje broj: #142867

    Moj prijatelj je upoznao devojku preko interneta i počeli su sa razmenom mail adresa, zatim brojeva telefona i fotografija. Slala mu je lažne podatke, počev od svog imena, godišta, zanimanja. Sam je shvatio da nešto nije u redu, jer je ona uporno izbegavala sastanak. To je trajalo par meseci, dok on nije shvatio da ga je ona lagala. U medjuvremenu, saznao je da on nije bio jedina "žrtva" njenog laganja i da je ta devojka za svakoga imala poseban lik. Koristila je tudje slike sa interneta, izmišljala porodicu, prijatelje, dogadjanja. Nikada nije saznao njen pravi identitet.
    Da li ta devojka boluje od nekog poremećaja ili je moguće da sve radi zbog zabave?