1. O svom partneru sam imala skroz drugačiju sliku

    Pitanje broj: #143608

    U braku sam 5 meseci. O svom partneru sam imala skroz drugačiju sliku, a bili smo u vezi godinu dana. Problem je njegova, rekla bih, "pomalo bolesna" vezanost za majku. Ona je udovica i živimo sa njom. Za svaku sitnicu njemu je potrebna konsultacija, a sa druge strane jako se često svadjaju. Ono sto me je najviše uznemirilo je to da je u mom odsustvu od 4 dana, on spavao sa njom u krevetu. Da li ja možda preterujem ili ovakve stvari stvarno nisu normalne, za ozbiljnog čoveka od 35 godina, kome je dete na putu?

    Odgovoreno: 20. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Potrebno je da razgovarate sa njim otvoreno i iskreno o svemu i da mu na neki način iskažete svoja osećanja uznemiranosti i strahove koje imate s tim u vezi. Posebno je pitanje kako to da posle godinu dana zabavljanja niste već stekli pravu sliku o tom čoveku i tome kako on funkcioniše sa svojom majkom i kako to da ste prihvatili da živite u zajednici sa njom. Nikad nije kasno da nešto promenite ako vam ovakva situacija ne odgovara, a u pravu ste da jedna odrasla osoba ne spava sa roditeljima, i da eventualno sada, ako već niste ranije, postavite svoje granice i ispoljite sebe. Budite otvoreni za ono što ćete čuti i intuitivni za sve ono što osetite i vidite u njegovom ponašanju.