1. Mržnja prema ćerci

    Pitanje broj: #142549

    Zašto majka mrzi ćerku? Ukoliko ćerka nikada majci nije učinila nikakvo zlo, (osim što postoji različit pogled na život i svet, dakle imaju različita shvatanja, različit sistem vrednosti i različit karakter) koji su onda razlozi da ta majka mrzi ćerku?

    Odgovoreno: 07. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Na ovo pitanje se ne može odgovoriti na ovaj način niti tako lako i jednostavno. Ako neka osoba mrzi drugu, očigledno je da ona sama nema pozitivan odnos prema sebi odnosno ne voli samu sebe bezuslovno. Što je osoba manje zrela i samosvesna, to je i teže da dođe do svojih ličnih blokada i ima manje kapacitete da ih se reši. Zato je neophodno da Vi, koja imate osećaj da vas majka mrzi, kako kažete, odete kod psihoterapeuta i pokušate da razrešite sopstveni unutrašnji konflikt. Jer, odnos sa majkom, osobom koja nas je rodila, je bazičan odnos za psihološku strukturu svakog čoveka.