1. Kako se rešiti tikova

    Pitanje broj: #142394

    Zašto ljudi imaju tikove i kako se to leči? U pitanju je mlađa osoba, student.

    Odgovoreno: 02. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Najčešči uzrok tikova jeste velika napetost i anksioznost kod osobe koja se često potiskuje, organizam reaguje mehanizmima odbrane, a pošto se energija straha ili druge emocije negde mora ju transponovati, može se ispoljiti u vidu nevoljnih radnji koje se zovu tikovi. Osoba može otići na savetodavni razgovor pa posle i na psihoterapiju kod nekog stručnjaka koji se time bavi i problem se može rešiti.
      Razgovor možete zakazati ovde.