1. Česta zaboravnost

    Pitanje broj: #142241

    Moja mama ima 66 godina i već 10 godina je u penziji. U poslednje vreme (već oko godinu dana) je jako zaboravna, a sklona je i da razvija ''teorije zavere''. Brat i ja je već neko vreme nagovaramo da ode neuropsihijatru na pregled, što ona kategorički odbija. Molim za savet, kako je ubediti pre nego što stanje postane alarmantno, s obzirom da je možda u pitanju početak demencije ili nešto slično.

    Odgovoreno: 27. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Moguće je razgovarati sa njom, u smislu da takvi njeni simptomi mogu vremenom da se pogoršaju, kako bi sama shvatila potrebu da sebi mora pomoći odlaskom kod lekara. Naravno da to treba da učinite neagresivno i bez nagovaranja, da oseti da je odgovornost na njoj samoj. Sa druge strane, vas dvoje nužno morate videti kako da pomognete sebi u ovakvoj situaciji, gde majka odbija lečenje.