Zdravo. Davne 1994 god sam iznenada dobila panicni napad sa svim mogucim simptomima koji su trajali pola sata. Bilo je uzasno, mislila sam kraj, odvezli me u hitnu, neka inekcija i kuci. Nisam znala sta mi se desilo, niti mi je ko objasnio sta mi se desilo i zasto. Od tog dana vec21 god apsolutno sve simptome imam svakog dana, razna ispitivanja, svaki dan analize, prosla sam sve sto se moglo proci, pila ekove, vitamine, cajeve, akunputura, psihoterapija, odmor u prirodu, sve sto je trebalo probalap. Imam normalan zivot sto se tice porodica, muza, finansije, slobode, sve i vise nego sto treba. Samo imam problem sto svaki dan od te davne godine imam vrtoglavicu, ljuljanje tla, gusenje, preznojavanje, malaksalost, mucninu i bezvoljnost. Dg: f40, agorafobija. Ne pamtim jedan dan bez upornih simptoma koji su nekad toliko jaki da kao da umirem. Dugo sam pila bromazepam po potrebi jer mi samo to prepisivali, kasnije posle mnogo god ukljucili zoloft jednu ujutru od 50mg, to sam pila pet godina i vrlo mali pomak skoro nikakav. Sad pijel latu/ciplarex ujutru 5 mg i uvece 10mg i bromazepam po potrebi. Lecim se privatno godinama. Niko nije uspeo da mi smanji tegobe ni lekovima ni razgovorima. Sta da radim, dali je moguce da neko godinama trpi najteze muke a uzrok ne znam, a leka nema. Sve sto je trebalo sam vise puta ispitivala, isla kod doktora svih mogucih i tako 21god. Svaki dan sam aktivna sve stignem da odradim, i da niko ne primeti ali trpim uzasne tegobe sve vreme, od glave do pete sve me boli. Zasto? Daj te mi savet.

    Odgovoreno: 23. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Sudeći po tome koliko dugo ovo trpite sigurno je da postoji neka blokada u vašem nesvesnom delu ličnosti koja onemogućava napredak tj. Nestanak simptoma fobije i anksioznoti pa i panike koje navodite. Ne znam da li ste išli na psihoterapiju, ali zasigurno sve ovo se može rešiti ili u značajnoj meri ublažiti pod uslovom da vi to zaista želite i da ste motivisani kao i disciplinovani i uporni u pronalaženju uzroka. Ponekad u našem nesvesnom delu ličnosti postoje neke podličnosti tj. Delovi nas kojih nismo svesni, a koji u znaačajnoj meri onemogućavaju puni razvoj ličnosti. Potrebno je da te svoje delove osvestite i dođete u dodir sa njima. Zato vam savetujem psihoterapiju (možete doći i u naš dz " jedro" gde radim) .