Poštovani, imam problema sa anksioznošću preko godinu dana. Simptomi su otežan udah važduha i blaga tahikardija 85 u sec. Radim posao u struci, prosjecne plate, a ovi simptomi mi se jedino pojavljuju na poslovnim sastancima, pa sebi izgledam smijesan i nekako se borim sa tim. Idem kod psihijatra ali mi on upućuje psihoterapiju, a jedino može privatno, iako jedini radim u kuci. Napminjem da sam jako mrsav i visok, i to me tisti, volim zene, ali nemam hrabraosti ni jednoj prici, ujedno bio sam najbolji student u svojoj generaciji i imao mnoge nagrade, ali sa svojih 24 godine shvatam da bez ljubavi i intezivnog seksa, tesko mogu vise. Imam problema sa socijalnom interakcijom ali imam iq 122, iako ne smatram sebe nesto pamentnim, kad ne umijem uputiti kompliment djevojci niti imam hrabrosti prici, ne zelim ljubav koliko seks. Ujedno ne pijem, ne pusim, ne drogiram se, jedino na svoju ruku posledljih 2 mjeseca uzimam lexilium pola doze od 1, 5mg. Po prirodi sam hipohondar, valjda zato sto vidim da mnogi su muskulaturno dominantniji od mene i jako sam potisten. Pokusao sam sa meditacijom, fiskulturom, teretanom, knjigama iz popularne psihologije, klasicnom muzikom, jedino sto mi pomaze jesto sopenov noknutno. Ako moyete odgovoritite, ako ne u svakom slucaju hvala sto ste omogucili da kazem svoj problem ljudima koji mnogi vise znaju jer veci strucnjaci od ovih nasih iz pg.

    Odgovoreno: 28. 10. 2015.
    • Poštovani,
      Ipak poslušajte svog psihijatra i otiđite na psihoterapiju (možete i u dz " jedro" gde radim u toj struci) . Neophodno je jer po svemu što ste rekli vi imate kapacitet da izađete iz svega ovog što navodite. Verovatno je kod vas u pitanju lična nesigurnost odnosno nesigurnost u sebe pa otuda svi ovi problemi sa druženjem, socijalnim kontaktima i prilaženjem devojkama. Kada jednom ovladate svojim strahovima i steknete oslonac u sebi, ličnu snagu i sigurnost svi problemi će biti rešeni.

      aida zonjić
      psiholog