Imala sam iskren i otvoren odnos sa suprugom sve do momenta, pre 6 meseci kada mi je rekao da ima seksualnu fantaziju u kojoj sam ja sa drugim muskarcem a on zna za to. . . Ostajem zbunjena i povredjena jer je moja predstava braka monogamna. Izjavu sam pripisala cinjenici da tada nije radio mnogo je vremena bio pored kompjutera na drustvenim mrezama, mozda cak i klimaksu. . . Odbila sam takvu mogucnost nakon cega sam bila omalovazavana, pri tom sam mu dala mogucnost da ne potiskuje svoje fantazije, da ih samostalno ostvaruje, sto je izricito odbio. Kaze da takve fantazije ima unazad pet godina a ja imam utisak da sam svih 12 god i pored velikog zrtvovanja varana i nisam znala ko je on. Nosila sam velikoi teret na ledjima posao, troje dece, kuca. . . . Sta je uzrok svega toga. . . Zbunjena sam. . .

    Odgovoreno: 18. 08. 2015.
    • Poštovana,
      Posle svega što ste napisali naravno da ste zbunjeni i očajni. Pitanje je sada kako to da niste do sada uviđali takve parnerove skolonosti? Možda ste bili suviše okupirani decom i porodicom, ali to nije opravdanje za ne uspostavljanje bliskih odnosa sa partnerom i dolaženja do nekih uvida. Da li ste možda i sami otuđeni od sopstvenih osećanja? Sve su ovo pitanja na koje možete dobiti odgovor ako se obratite nekom psihologu - psihoterapeutu (možete i u dz " jedro" gde radim) . Takođe, porazgovarajte sa suprugom o mogućnosti da zajedno odete kod seksologa i sa njim se posavetujete. Svako ima pravo na svoj izbor kada je intima u pitanju, ali je bitno da vidite šta je ono što vi želite. Obostrano zadovoljavajući intimni odnos između partnera predstavlja osnovu kvalitetne veze.