Poštovani, čak i pod rizikom da ću zvučati banalno, moram ovo reći. Imam neopisiv strah od bubašvaba, počev od nekog zaista mladog uzrasta (recimo 4 godine starosti) , koji se povremenim infestacijama u svojoj kući samo učvršćivao. Trenutno osećam jako uznemireno jer su one ponovo tu i to je nešto što me muči 24 časa dnevno, stvarajući time tenziju u okolini, a pre svega otežavam sebi. Šta da uradim dalje i da li je lečenje fobija nadležnost isključivo psihijatra? Hvala unapred, pozdrav.

    Odgovoreno: 16. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Lečenje fobija nije isključivo nadležnost psihijatra. Psihoterapija koju pruža psholog takođe može pomoći. Zato preporučujem da se obratite psihoterapeutu (možete i u dz " jedro" gde radim) i pokušate zajedno sa stručnjakom da u dijaloškom odnosu dođete do uzroka svoje fobije.

      aida zonjić
      psiholog