Poštovani, dugo godina se lečim od visokog krvnog pritiska, redovno koristim terapiju i uglavnom pritisak drzim pod kontrolom. U poslednje dve godine strasno se plasim da otuptujem bilo gde uz bojazan da mi se nešto ne desi. Najcesce strahove imam kad odem kod ćerki, onda mi se pojavi panicni strah da će se nešto desiti i da ću njih uplašiti i pokvariti im vikend. . Veselje. . . Tada se nalazim u začaranom krugu. Ako pocnem da merim pritisak od straha naravno on je visoke vrednost. Pijem csalol od 0, 25 dva puta na dan. Nemam finansijskih sredstava da odem kod specijaliste u privatnu ordinaciju, radim u privatnoj firmi odgovoran posao, pa vas molim da mi pomognete kako da se oslobodim straha i da mogu normalno sa mojim devojkama da uzivam i putujem na godišnji odmor. Koje lekove da kristim. Mnogo sam ocajna. . Taj problem nemam kad sam kuci dakle samo kad negde treba da otputujem a pogotovu kod najrođenijih. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Neophodno je da se obratite neuropsihijatru za pomoć. Ja sam psiholog pa vam ne mogu pomoći kada su lekovi u pitanju. Kada je moja oblast u pitanju možete doći na psihoterapiju vezano za fobiju koju imate i kojoj je potrebno naći uzrok (dz " jedro") .

      aida zonji
      psiholog