Postovani. Vec neko vrijeme imam problema sa napadajima panike, a od djetinjstva sam sklon anksioznim osjecanjima. U zadnjih nekoliko godina napadaji panike su mi znacajno narusili zivot, ali sada se uz sve to pojavio jedan jako gadan strah. Naime, radi se o tome da mi se dogodi da pomislim da svijet oko mene nema smisla, kao da u nekom trenu nista nije stvarno, takodjer taj dojam prati i osjecaj da cu izgubiti razum i poludjeti te da nakon toga vise necu moci da vratim svoj razum ili neku normalnost. Takodjer se javlja i strah od smrti i to da cu poludjeti, umrijeti i zatim nastaviti neki zivot poslije ovoga u tom stanju ludila. Takodjer imam i osjecaj da mi nema pomoci i da sam zbilja na putu da izgubim razum, plasim se da se to ne desi u javnosti i plasim se da cu biti hospitaliziran u psihijatrijsku ustanovu u kojoj nece moci da mi promijene stanje. Iako shvacam da se najvjerojatnije radi samo o jako izrazenim strahovima ipak mi je veoma tesko uvjeriti sebe da to samo umisljam.

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Ne znam da li ste do sada ikada zatražili stručnu pomoć kod psihijtara, ali mislim da bi vam sada bila potrebna jer je moguće da su vam potrebni i neki lekovi povodom simptoma koje imate. Što se mene tiče, kao psiholog mogu vam reći da se fobije i strahovi koje imate kao i anksioznost mogu lečiti i putem psihoterapije pa se zato možete javiti i naš dz " jedro" na psihoterapiju.

      aida zonjić
      psiholog