Pozdrav! Pijem lekove vec 5 godina, u poslednjih 3, 5 godine a mozda i vise pijem leponex, poslednje 2 godine pijem samo leponex, sramota me da kazem da vec oko 3 godine imam velike probleme sa umorom i pospanosti, nisam se puno borio da resim to, nisam dao 100% sebe, zbog nekog straha da ce mi vecno biti ovako, znaci mogu dugo da spavam, budim se tesko preko dana nisam ni 60% svoje snage, uvati me nalet pospanosti, idem cesto na sport, ali retko kad budem 90-100% svoje snage i odmoran, pre recimo 2 meseca sam se zagrejao da resim ovo pa sta bude bice, otisao sam kod doktorice opste prakse, rekla je da odradim krv odradio krv sve cisto kao suza, pa smo presli na glavnu opciju ukidanje leponexa inace u posednjih 8 meseci pijem 1/4 od 25mg i opet me osamuti, dobio neki novi lek 3 dana ga pio umesto leponexa, par sati nako sto ustanem su mu bila ista kao sa leponexom al mi uvece mnogo bolje bilo, al me taj lek nije radio, plus sam preko dana osecao mucninu vratio se na leponex, nisam mogao izdrzati, onda sam odradio nalaze stitne zlezde i to sve uredu, pritisak puls sve uredu, sad se vracam na opciju leponexa sledece nedelje idem kod svog psihijatra nisam bio dugo kod njega, jer nisam imao neke potrebe, glavni i veliki problem mi je umor i pospanost, a on je to nekako ignorisao (nisam sam se razumeo bas sa njim oko toga) , sve lekove koje sam pio ovog tipa anafranil, remeron itd, imao sam nus pojave, doduse samo sam anafranil pored leponexa pio na duze vreme i imao sam zatvor po 4-7 dana, cim sam prestao vratila mi se stolica posle nekog vremena, iako idem kod psihijatra sledece nedelje ne uzdam se nesto puno u njegove znanje, (mislim da cu ga promenuti) zelim da znam sta vi mislite?

    Odgovoreno: 15. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Osim što već 5 godina pijete lekove da li ste se ikada obraćali psihoterapeutu za pomoć? Ako niste savetujem vam da to učinite jer pravi uzrok psihičkih problema nestaje dolaženjem u kontakt sa sobom, svojim emocijama i simptomima koje iimate, a ne samo u prepokrivanju simptoma lekovima. Na taj način postajete zavisni od lekova, a vidnog poboljšanja nema. Ako želite trajno da rešite svoj problem dodjite na psihoterapiju (možete i u naš dz " jedro") .

      aida zonjić
      psiholog