Pozdrav. Da predjem odmah na stvar… verujte da mi je dosta vise “mucenja” (traje ovo vec 10-tak god) i resih da se javim bar putem e maila. Naime ukratko, posle besparice, turbulencija sa poslom, male pause, promene posla a i ranije imao sam "psihickih problema”, poremecaja. Ne smatram se ni glupim ni ludim al ukratko osecam bezrazlozne strahove, anksioznost, bezvoljnost kad ustanem, nekad panicne napade (ako se to tako zove) i sto mi je najgore kad dodjem na posao, gde sam relativno novi imam veliko preznojavanje po glavi-chelu i vratu-napetost koje kasnije prestane. Manjak samopouzdanja-a nema razloga. Vrlo bitno da naglasim da izbegavam guzve, utakmice, kafiche u kojima je guzva, megamarkete (samo mi se slosi i gledam da izadjem napolje) . Mislio sam jedno vreme da je prokrvljenost u vratnom delu al sumnjam. Vadio sam krv i sve je ok. Mislim da je u glavi. Napomenuo bih da retko kad uzmem neki alcohol, a to je samo pivo i nista vise. Al npr kad popijem 2, 3 (max) piva imam osecaj da sam kao onaj stari, i onda imam osecaj da mogu i u markete, guzve, autobuse… itd. Mozda bas nije prikladno poredjenje al i to cu napisati. Evo jos jedan malo “glup” primer: ujutru na poslu kad pijemo kafu, svi se skupe a meni odgovara da se guzva rascisti i onda sa jednom eventualno dve osobe popijem kafu. Cim slucajno jos par njih udje i sedne, meni polako postaje nelagodno, neka neopisiva tenzija i lagano gledam da se pokupim i odem. Dalje, sad leto, vrucina +34c nema sanse da bih usao u autobus, ili autobusom isao na more. Nekad bi mi to bilo smesno al sad boga mi nije. Zanima me kolika je cena pregleda (verujte da dok ovo kuckam razmisljam dal imate klima uredjaj-jer cu se preznojiti: ) ) ) tj. Davanje adekvatnog leka jer sam pre par godina pijo cipralex i rivotril. Mislim da mi je bilo bolje. Inace sam jako emotivan, skroman, sto u ovo danasnje vreme i nije za neku pohvalu. Rivotril i sad pijem jedan ujutru dnevno tj 2mg bez ikakvih antidepresiva, al bojim se da mi je organizam vec postao imun na njega. A zbog posla se bojim sad ista da menjam. Cekacu godisnji u avgustu. Jednostavno voleo bih da budem onaj stari petar bez strahova i ostalih neugodnosti, a ne da mi se zivot svodi na posao-kucha. Jedem i odmaram. Inace sam 1972 god (42 god) . Molim vas da mi odgovorite ukratko sta vi mislite o svemu i kolika je cena pregleda tj. Terapije. Unapred hvala, petar.

    Odgovoreno: 13. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Iz svega što sam pročitala razumem da ste veoma svesni svojih simptoma i da ih već dugo podnosite kao i da vam lek rivotril pomaže. Mislim da biste trebali da se obratite psihijatru da vam eventualno promeni ili pojača terapiju, a što se tiče mojeg domena rada mogli biste doći na psihoterapiju (ja sam geštalt psihoterapeut i radim u dz " jedro", a cene se kod nas kreću oko 3. 600, 00 din.) .

      aida zonjić
      psiholog