Postovani, moram vas pitati, rec je o mom ocu. Ima sesdeset godina i zapao je u depresiju usled gubitka posla. Odbijao je hranu i da izlazi iz sobe cak. Nekako je ipak prstao da ode kod doktora psihijatra i prepisao mu je "tritiko" da pije dva puta dnevno od 150ml, i "lorazepan"tri puta dnevno. Najveci deo vremena provodi spavajuci gotovo non stop osim kad jede i uzima lekove, poceli su da mu slabe misisci i da se sporije krece zbog tolikog spavanja, da li mislite da je to malo prejaka terapija i sta da radim?

    Odgovoreno: 14. 07. 2015.
    • Poštovani,
      Kao psiholog - psihoterapeut mogu vam odgovoriti da vaš otac treba, pored lekova koje uzima, da dolazi i napsihoterapiju i pokuša da uz pomoć stručnjaka kroz dijaloški odnos reši svoje probleme i prihvati realnost (gubitak posla) na najbolji mogući način kao i da otvori svoje perspektive. U tome ga je potrebno motivisati koliko je u vašoj moći obzirom da je neophodna njegova saradnja za svako vid psihoterapije.

      aida zonjić
      psiholog