Imam 30 godina udata sam i imam dva sina. Stariji sin mi ima 10 a mladji 3 godine. Pre nekoliko godina imala sam napade gusenja i lupanja srca kad su doktori obavili sve preglede i analize ustanovili su da imam tahikardiju ali da je sve to u stvari na nervnoj bazidobila sam lek propranolol pola ujutro i pola uvece sa po jednim bensedinom od 5mg ja sam tu terapiju uzimala ali bez obzira na to cesto sam imala gusenja i drhtavice. Inace sam u poslednje vreme histericna do skandala a inace dugi niz godina sam maltretirana na sve nacine iako su mi predlagali psihologa nisam nikad otisla a cesto imam misli o smrti i strah od toga velik sta da radim?

    Odgovoreno: 18. 07. 2015.
    • Poštovana,
      To što do sada niste ortišli kod psihologa ili psihoterapeuta govori o tome da je vaš strah od kontakta sa samom sobom zaista veliki i da vam je lakše da uz pomoć lekova rešavate problem. Međutim, problem se tako ne rešava nego se samo umiruje nervni sistem. Žarište u vašoj psihi i nerešeni strahovi i dalje ostaju i predstavljaju stalni izvor novih unutrašnjih konflikata i nezadovoljstava. Stoga, sada je krajnje vreme da ozbiljno uzmete svoj život i zdravlje u svoje ruke i obratite se psihoterapeutu za pomoć.

      aida zonjić
      psiholog