U emotivnoj vezi sam dozivela psiholosko i fizicko nasilje od strane patoloski ljubomornog partnera. Posle takvih pojava, usledio je rastanak. Zasto posle svega imam manjak samopouzdanja, ceste napade placa i osecaj tuge i bezvoljnosti? Molim odgovor.

    Odgovoreno: 18. 07. 2015.
    • Poštovana,
      Vi ste doživeli emotivni i fizički stres pa je ovo što sada doživljavate kao manjak samopouzdanja normalna posledica toga. Potrebno je vreme de se te psihičke traume zaleče. Isto tako, moguće i vrlo verovatno da je psihička struktura vaše ličnosti takva da ste skloni psihološkoj zavisnosti od ljubavi pa su ovi simptomi na neki način odraz krize u kojoj se sada nalazite jer niste u vezi. Dobro je i želim da pohvalim vašu hrabrost da takvu neadekvatnu vezu raskinete. Takođe, nužno bi bilo da radite na podizanju svog samopoštovanja i vere u sebe, a u tome vam može pomoći i stručan psihoterapeut.

      aida zonjić
      psiholog