1. Kompleks i frustracija

    Pitanje broj: #157912

    Poštovani,

    Zanima me da li kompleks i frustracija spadaju u psihijatrijske bolesti?

    Odgovoreno: 22. 06. 2018.
    • Poštovani,

      Za komplekse uopšteno možemo reći da predstavljaju nesvesne sadržaje koji su odgovorni za poremećaj svijesti, ali nisu definisane kao psihijatrijske bolesti.
      Frustracija ili nezadovoljstvo je neprijatno osećanje koje subjekt oseća u situaciji u kojoj nije u mogućnosti da zadovolji svoju aktuelnu važnu želju tako da ih kao i komplekse ne svrstavamo u psihijatrijske bolesti.