1. Trzaji ekstremiteta

    Pitanje broj: #152416

    Poštovani,

    Imam 26 godina, redovno se bavim sportom i trudim se da se raznovrsno i zdravo hranim. Ali pre par nedelja pojavio mi se problem sa trzanjem ekstremiteta, naročito ruku, dok tonem u san, što me probudi. Nekada se dešava celu noć i zbog toga jako nekvalitetno spavam. Takođe u poslednjih nedelju dana osećam uznemirenost naročito kada legnem uveče, što dodatno otežava stvar pa često ne spavam po celu noć. Da li je problem opasan i da li postoji nešto što mogu učiniti da se ovo stanje smiri?

    Hvala

    Odgovoreno: 17. 06. 2017.
    • Poštovani,

      Tegobe koje opisujete mogu biti paroksizmalne hipnagogne diskinezije, ali svakako pregled i dijagnozu mora postaviti stručnjak specijalista somnolog ili eventualno neurolog.

      Problem trzanja je manje opasan sam po sebi, ali pošto sve lošije i sve manje spavate, to je ono što može imati nepovoljne efekte.

      Predlažem da od lekara opšte prakse uzmete uput za dr s. Pejovic, klinika za psihijatriju kcs, koja je somnolog.