1. Psihoorganski sindrom

    Pitanje broj: #153087

    Poštovani,

    U pitanju su problemi koje imam sa majkom, starom 64 godine koja ima aterosklerozu. Naime ima probleme sa paranojom (da joj svi gataju, da joj žele da umre), pravi teške scene gde napada verbalno, preokreće stvari, seća se samo loših stvari i samo priča o lošim stvarima, ima strah od ljudi i smatra da su joj skoro svi neprijatelji, ima periode kada ne može da spava i kada stalno spava, zaboravlja, dekoncentrisana je i bez razuma jako često. Zanima me da li je u pitanju možda i neko psihijatrijsko oboljenje? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 03. 08. 2017.
    • Poštovana,

      U pitanju je psihoorganski sindrom, dakle promene u ponašanju koje su posledica, najverovatnije, promena u mozdanim strukturama. Bilo bi važno da se pregleda kod psihijatra / neuropsihijatra ili i neurologa i da se započne sa odgovarajućom terapijom.