1. Psihički poremećaji

    Pitanje broj: #154267

    Postovani,

    Pre mesec dana sam Vam se obraćala u vezi mog supruga i po Vašoj preporuci ubedila ga da se javi psihijatru, ali telefonom. On mu je propisao Zoloft i Ksalol, međutim stanje je katastrofalno. Nemir, gušenje, umišljanje da ga ja varam, da mu se svi smeju na ulici i da pričaju loše stvari o meni. Juče mi je pretio da ima želju za stolom dok ručamo da me zakolje, mrznja prema meni. Bojim se za sebe iskreno, a on nema mira, samo beži iz kuće, kocka se -igra kladionicu, prestao je da trenira.

    Odgovoreno: 10. 11. 2017.
    • Poštovana,

      Kontakt sa lekarom se mora nastaviti, lekar treba da zna i kakav je efekat lekova i da li je potrebno menjati terapiju, dozu i sl. Obavezno je da kontaktirate lekara što pre. U slučaju fizičkog napada na Vas morale bi se angažovati i dodatne mere (prinudno lečenje)  ali nadam se da do toga neće doći.