1. Promene raspoloženja

    Pitanje broj: #157604

    Poštovani,

    Već 5, 6 meseci osećam konstantni umor, nedostatak energije, bezvoljnost, pospanost. Imam osećaj da se jedva krećem. Često sam nervozna. Dešava mi se često da u sred rečenice stanem i zaboravim šta sam htela da kažem. Nemam dobru koncetraciju. Prema članovima porodice se ophodim kao da sam ljuta na sve njih a onda od jednom sve bude super pa opet iznova. Porodila sam se pre godinu dana. Još uvek imam višak kg iz trudnoće pa se i zbog toga loše osećam. Danima jedem po malo a onda krenem da jedem nešto non stop od besa što sam gojazna. Nemam volje da slobodno vreme, kad dete spava, posvetim sebi. Da se malo sredim. Samo bih da ćutim i budem sama. Radila sam hormone t3, t4 i tsh i uredan je nalaz. A u prednjem donjem delu vrata je malo natečeno i te analize sam uradila jer mi je pedijatar kada sam vodila dete rekao da treba da proverim štitnu žlezdu. To su jedine analize koje sam radila. Da li bi trebalo da se javim kod psihijatra na razgovor i za neku terapiju ili je ovakvo stanje normalno za žene nakon porođaja.

    Odgovoreno: 17. 06. 2018.
    • Poštovana,

      Imate nešto naglašenije oscilacije u emocionalnoj sferi i određenu trpnju, koja ne mora da bude samo usled post-porođanih oscilacija hormona (ove oscilacije su razlog za promene raspoloženja unutar prvih nekoliko meseci, ali ne i nakon godinu dana). Bilo bi dobro da porazgovarate sa klin. psihologom ili psihijatrom.