1. Problem sa nesanicom

    Pitanje broj: #155436

    Poštovani,

    Nisam psihijatriski bolesnik, međutim imam problema sa nesanicom. Dugo sam koristio Lexilium, a sada Diazepam 5 mg. Doneo sam odluku da se odviknem od ove zavisnosti pa bih hteo da mi pomognete kako to da uradim. Ili eventualno da pređem na neke preparate ili čajeve na prirodnoj osnovi?

    Odgovoreno: 21. 01. 2018.
    • Poštovani,

      Bilo bi vrlo važno da postepeno redukujete benzodiazepine, kao što ste i odlučili, ali i da se nađe najbolji način da se zaustavi nesanica.
      Najbolje je da se za to javite stručnjaku, ako ste u Beogradu predlažem Dr Slobodanku Pejovic, ambulanta petkom pre podne, klinički centar Srbije, klinika za psihijatriju, Beograd.
      Javite se lekaru u domu zdravlja da bi dobili uput.