1. Postala sam nezadovoljna i depresivna nakon porodjaja

    Pitanje broj: #153304

    U postporođajnoj sam depresiji, nezadovoljna sam životom, nesrećna i jako nervozna, imam košmare, nemam apetit, užasno sam razdražljiva. Imam negativne misli, a neretko i samoubilačke. Do trudnoće sam bila vesela i normalna osoba. Dobila sam i pritisak tako da pijem ampril od 2.5 ujutru i bisoprolol 2.5 ujutru ali pola. Sve radim mahinalno i zato što moram. Bodrim sebe i borim se da mislim pozitivno, ali mislim da ne mogu bez lekova. Drugarica je jako davno, koristila ksalol i zoloft. I ja bih probala, imam ih. Molim vas recite mi kako se pije? 2 ksalola od 0.25mg jedan uveče i jedan ujutru, a zoloft je od 50mg i to jedan uveče? Da li da ga prepolovim prvih nedelju dana, a posle povećam, i posle tri nedelje, kad on počne da deluje, da li se izbacuje ksalol ili ne?

    Odgovoreno: 20. 08. 2017.
    • Poštovana,
      Stanje koje opisujete je složeno i zbog toga bi bilo važno da umesto samolečenja, pomoć potražite kod stručnjaka. Ne samo što postoji psihološki disbalans, već očigledno imate i somatske teškoće, što znači da ceo organizam treba pažljivo i postepeno stabilizovati, a posebno jer ste potrebni Vašem detetu Za zdravlje se, u mesecima i godinama koje dolaze, morate boriti na najefikasniji i najbezbedniji nacin. Molim Vas da nikako ne uzimate lekove na svoju ruku, već da to prepustite stručnjaku i da se što pre javite u dom zdravlja kako bi dobili odgovarajući uput.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #153304

    • Pijem bensedin skoro 30 godina i ne znam da li je moguće da se odviknem od njega. Kada ga ne bih koristio, kočilo bi mi se telo ili odredjeni mišići i imam osećaj kako mi mozak ne radi.

    • Dobar dan, neko vreme sam koristila lexilijum koji mi je prepisao doktor zbog velikog stresa. Anksioznost sam resila sa psihijatrom ali od kako sam prestala da pijem lekove imam osecaj naleta adrenalina. Da li bi trebalo da ponovo pijem lek, ali u manjoj dozi uvece?

    • Hvala na odgovoru,

      Poslušaću Vas, u pravu ste i skroz je suludo što sam i pomislila na samolečenje u ovakvom stanju.

      Hvala još jednom