1. Poremećaj ličnosti

    Pitanje broj: #154612

    Poštovani,

    Nalaz glasi: izrazita tenzija, logoričan, religiozne ideje sumanutog karaktera, nema uvid u svoje stanje, slika psihotične reakcije vezana za politoksikomaniju s mogućim poremećajem osobnosti u podlozi. Da li je potrebna prisilna hospitalizacija, bez pokazivanja agresije?

    Odgovoreno: 13. 12. 2017.
    • Poštovani,

      Poželjna je svakako hospitalizacija i temeljno ispitivanje - odabir terapije, ali za prisilnu hospitalizaciju je pitanje da li ima indikacija (opasnost po sebe ili okolinu - predmete/ljude usled mentalnog poremećaja). Ukoliko nema, trebalo bi naći načina da se dobrovoljno javi na lečenje.