1. Negativna glikemija

    Pitanje broj: #155225

    Poštovani,

    Letos sam radila krvnu sliku gde su svi parametri u redu, kao i analizu urina gde su ketonska tela i acetob bili pozitivni a glikemija negativna. Doktorka je rekla da je od gladovanja. Na internetu sam čitala o raznin bolestima nakon čega su se simptomi tih istih bolesti postepeno javljali, i konstantno sam zabrinuta o svom zdravlju i preplašena, opterećena sam, kao hipohondar. Da li je moguće da mozak sam stvara te simptome zbog izloženosti strahu od neke bolesti, ne znam kako da pomognem sebi i skrenem misli i prestanem da se informišem o bolestima.

    Odgovoreno: 09. 01. 2018.
    • Poštovana,

      Postoji mogućnost da imate generalizovan anksiozni poremećaj, a ujedno ako gladujete važno je uočiti zašto sebe dovodite u to stanje. Predlažem da se javite psihologu ili psihijatru i razgovarate o načinima da umanjite napetost i racionalnije se odnosite prema zdravlju.