1. Lek za spavanje za osobe koje boluju od sleep apnee

    Pitanje broj: #155666

    Poštovani,

    Da li postoji lek za spavanje/smirenje koje mogu uzimati osobe koje imaju sleep apneu? Ne bih, naravno, uzimao ništa na svoju ruku i bez konsultacija sa lekarom, ali čisto informativno da znam da li uopšte postoji tako nešto.

    Odgovoreno: 16. 02. 2018.
    • Poštovani,

      Apneja tokom spavanja mora se lečiti u saradnji sa internistom/pulmologom, specifičnim metodama za poboljšanje disanja tokom spavanja, a lekovi za spavanje-smirenje deluju vrlo nepovoljno u ovim okolnostima i nikako se ne savetuju.