1. Lek Quetiapin u Srbiji

    Pitanje broj: #154956

    Poštovani,

    Interesuje me da li u Srbiji postoji lek Quetiapin? Da li postoje lekovi Perazin, Chrloprothixen ili Promethazin? Da li postoji zamena za njih? Da li zdravstveno osiguranje pokriva troškove leka ili pacijent sam snosi troškove?

    Odgovoreno: 02. 01. 2018.
    • Poštovana,

      Postoji kvetiapin, a osiguranje pokriva troškove za izdavanje leka u samo u određenim psihijatrijskim dijagnozama - lek se uvodi u terapiju na osnovu mišljenja psihijatra ili neuropsihijatra.

      o rfzo listi lekova možete se informisati ovde-
      http: //www. Rfzo. Rs/index. Php/osiguranalica/lekovi-info/pretraga-liste-lekova