1. Lečenje depresivnog poremećaja

    Pitanje broj: #151678

    Poštovanje,

    Imam jedno pitanje. Imam zadnjih 2 godine psihičke probleme. Preprošle godine, u Nemačkoj, mi je dijagnistikovana depresija jer sam imala tranzitorni ishemijski napad mozga, tj. pred moždani udar, međutim stanje se pogoršava. Naime, osećam se odbačeno, kao da me svi mrze, bezvoljno, ne radi mi se ništa, samo bih zamračila sobu i preplakala ceo dan, imam uzašne snove o smrti, plačem za najmanju sitnicu, recimo uz film ili bilo koja reč koja me ne namerno povredi. Zadnjih mesec dana strašno razmišljam o samoubistvu, međutim imam 2 male dece, 6 godina i godinu i po dana pa me uvek to nekako preseče, jednom sam čak sekla vene. Po ceo dan razmisljam na koji način da se ubijem, a sta će posle moja ćerka, kako će to prihvatiti. Ne vidim nikakav izlaz, postajem uzašno agresivna, čupam se grebem se, decu naravno ne diram, ali pobacala bih i porazbijala sve oko sebe, ne vidim izlaz, ne znam gde da pobegnem, kome da se obratim, jedini izlaz vidim u smrti. Molim Vas, ako mi možete pomoći, da mi kažete o čemu se tu radi.

    Unapred hvala

    Odgovoreno: 17. 06. 2017.
    • Poštovana,

      Tegobe koje opisujete odgovaraju depresivnom poremećaju jakog intetnziteta, sa mogućim komplikacijama. Postoji mogućnost da je kratkotrajna ishemija dodatno pojačala psihičke tegobe, ali tim pre, Vaše duševno stanje je potrebno medicinski zbrinuti što hitnije! Leka ima, ali se morate javiti specijalisti psihijatru ili neuropsihijatru što pre.