1. Kako lečiti mučninu na nervnoj bazi?

    Pitanje broj: #152641

    Poštovani,

    Imam mučninu na nervnoj bazi. Svako jutro počinje paničnim kašljanjem i naravno, uvek od kašlja vrlo malo želudačnog sadržaja povratim. Beba ima 10 meseci, jede sve i dalje doji. Ja sam pre trudnoće pila Sidatu i odlično sam funkcionisala. Da li da počnem ponovo sa lekom Sidata, iako beba doji? Ne bih je odbijala još. Inače sam paničar i lek mi je baš pomogao u prethodnom periodu.

    Srdačan pozdrav.

    Odgovoreno: 29. 06. 2017.
    • Poštovana,

      Lek Sertralin (Sidata) spada u bezbednije antidepresive kada je u pitanju dojenje, odnosno učestalost neželjenih efekata kod bebe koja se doji. Ipak, ni ovaj lek nije sasvim bezbedan tj. u praksi nema tačnih podataka na šta sve kod bebe može da utiče. S obzirom da se osećate loše, a da je 10 meseci dojenja sasvim dovoljno za dobrobit Vašeg deteta, sa Vašim lekarom treba da se posavetujete da li je vreme da prekinete dojenje i nastavite sa lekom koji Vam pomaže. Nemojte uzimati lek na svoju ruku, obavezno se javite lekaru.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #152641

    • Imam mučninu na nervnoj bazi, svakih 10 dana me hvata, a pijem tablete Lorazepan, Engloin, Latu i Galepsin i ponovo me tera mučnina. Niko ne može da mi pomogne, ne znam šta više da radim. Psihijatar kaže da sam anksiozna.

    • Imam mučninu na nervnoj bazi, svaki 10. dan me hvata mučnina. Neuropsihijatar kaže da je na nervnoj bazi i nikako da mi se stabilizuje, a pijem lekove već duže vreme.

    • Mislim da doktori najvise i najlakse daju terapibe Depresija jer ni sami neznabu staje u covecijovoj glavi Depresiju doktori samo nagadaju. Jer u svetu jos niko nije otkrijo staje depresija. Uzmete za smirenje ponekad bromacepam i toje to ne dijacepam oni vas vode u depresiju. Pazite lek za depresiju moze bas on davas dovede do ludila nesto za nervozu lakse i toje to. Bromacepam ili ponekad. Canax ito samo 05 mg ne vise po potrebi. Drustvo i depresija ce sama nestati ne puno razmisljati i vrtiti se u krugu vi morate izaci iz toga kruga sami tablete za depresiju vas nece izvesti taj doktorski adrenalin i serotan sto doktori doturaju samo dase otarase.

    • İmam mucninu i povracanje svakih 5 dana, kaze mi neuropsihijatra da je na nervnoj bazi, dobila sam tablete da pijem i to mi nepomaze kako moze da mi se to stabilizuje ili je postalo hronicno

    • Svaki peti dan me tera mucnina i povracanje radila sam sve preglede gutala sam sondu i bila sam u bolnici sve preglede su mi odradili kazu sve u redu neorophijatar kaze da je na nervnoj bazi, dobila sam ksalol i eglonyl da li je to moze da se stabilizuje ili je postalo hronicno

    • İmam jedno pitanje svaka 5 dana me tera mucnina i povracanje, sve preglede su mi radili, i gutala sam sondu i sve a i kod neupsihijatra sam bila dobila sam ksalol tablete i eglonyl i isto mi je jos a neuropsihijatra kaze na nervnoj bazi kako to da sredim da li ce da mi se stabilizuje ta mucnina ili je postalo hronicno