Da li seroxat može opet da krene da se pije nakon prestanka?

    Odgovoreno: 14. 07. 2021.
    • Seroxat je antidepresiv iz grupe SSRI lekova koji se koristi za lečenje depresije i nekih anksioznih poremećaja.  Nakon prestanka terapije ovim lekovima, ponekad (ne uvek) dolazi do ponovne pojave pojedinih psihičkih simptoma. U tom slučaju, psihijatar može, ako proceni da je to neophodno i da nema kontraindikacija, da preporuči ponovno uzimanje ovih lekova. Ove lekove nikada ne treba uzimati samoinicijativno i "na svoju ruku" već isključivo na osnovu mišljenja lekara.