1. Povišena i visoka temperatura na nervnoj bazi

    Pitanje broj: #12435

    Već 6 meseci imam povišenu temperaturu (od 37 sa 2 do 37 sa 6). Svi rezultati su u redu, ostalo je još da se testiram na koksaki virus.

    Interesuje me da li je moguće da je ta temperatura na "nervnoj bazi", jer se povisi svaki put kad sam napeta i iznervirana?

    Odgovoreno: 10. 10. 2008.

Komentari na pitanje: #12435

    • Molim za misljenje. Dete 10 godina iako dobar djak (uz mamu, pomoc obilata) ne voli da ide u skolu i provodi bar 5-6 dati uz mobilni Bez prehlade ili virusa vise dana ima temperaturu (po podne i uvece) 37.2-37.3 Dali to moze biti zbog odbojnosti od skole

    • Poštovani, Dete od 16 meseci je pre mesec dana krenulo u jasle. Od trenutka kada je trebalo da ostane na spavanju počinje da joj se javlja temperatura isključivo u vrticu, ide do 37.7. Dete je zdravo inače, nikada nije imala ni temperaturu ni virusne ni bakterijske infekcije. Kod kuće nema temperaturu, a ni kada ja dođem po nju, ali joj vaspitacice izmere svaki dan i to u otprilike isto vreme. Jel moguće da to bude na emocionalnom nivou?

    • Ja idem u muzičku i idem na solo pevanje i na hor. Kad se baš naprežem i pevam me zaboli nešto u grlu(sad ne znam da li su u pitanju glasne žice) i promukla sam vec dugo. I kad pricam me zaboli grlo, a kao mala sam operisala krajnike.

    • Vec dugo imam temperaturu (od 37.0 do 37.4) pogotovo kad se iznerviram i budu mi vruce ruke i obrazi. Rekli da je fiziološki ili na nervnoj bazi