1. Imam nerealne strahove vezane za vremenske neprilike

    Pitanje broj: #21733

    Već duže vreme patim od nerealnih strahova vezanih za vremenske neprilike. Bespotrebno se bojim oluje, vetra, ali samo kada sam kod kuće. Živim u potkrovlju sa ženom i ćerkom od 18 meseci. Postao sam "zavisnik vremenske prognoze". Zaposlen sam, fizički zdrav, socijalni život veoma aktivan. Ne drogiram se, pušim, u poslednje vreme i pijem.

    Odgovoreno: 17. 02. 2009.
    • Poštovani,

      Sami ste rekli da se radi o nerealnom strahu i da se bespotrebno bojite, ali to ipak postoji i ne umanjuje Vaše strahove! Kako sam razumela strahovi su vezani za vremenske neprilike i život u potkrovlju? Zatim, kažete da ste zavisnik vremenske prognoze. Time ukazujete veliko poverenje toj službi, očigledno, a sa druge strane, kada o ovome pišem imam predstavu da ste iz naših krajeva, tako da mislim da nemamo takva vremenska iznenadjenja koja bi ugrozila ljude, naročito one koji su zaštićeni, kod kuće. Što znači da na vremenskoj prognozi ne možete čuti loše vesti, tako da njeno slušanje može činiti dan bezbrižnijim. Naravno, ako ovo nije dovoljno obratite se psihijatru da malo raščlanite problem, sagledate njegovu simboliku.