1. Kako se boriti protiv loših misli?

    Pitanje broj: #38879

    Kako se boriti protiv loših misli koje nekako dolaze same i ubacuju nam se sa strane? Ne želim ih jer me mnogo opterećuju i nisu opravdane. Da li se one javljaju upravo zbog toga što ih ne želimo i zašto smo stalno opsednuti time: sta ako nešto ružno pomislim?

    Odgovoreno: 14. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Opsesivne misli su neprijatne i ukoliko niste u stanju da se izborite sa njima, neophodno je da se javite psihijtru. Adekvatna pomoć psihijatra će omogućiti da se rešitite misli, posledične napetosti, straha i loše funkcionalnosti