1. Imam iznenadne napade lupanja srca, mučnine i drhtanja

    Pitanje broj: #38638

    Pre mesec dana iznenada sam imala jako lupanje srca praćeno jakom mučninom, znojenjem dlanova i drhtanjem ruku. Otišla sam do hitne pomoći, uradjen je ekg, sve je bilo u redu, krvni pritisak u redu. Popila sam ksalol 0,5mg i bilo mi je bolje. Ali od tada tegobe i dalje traju, uznemirenje, panika. Čak me ometa u obavljanju svakodnevnih obaveza to jako lupanje srca i mučnina. Izgubila sam volju za sve, ništa me ne zanima. Pijem i dalje ksalol ujutru i uveče. Napomenuću da sam iste tegobe imala pre 5 godina. Uradila sve analize krvi, hormona štitne žlezde i sve je bilo u najboljem redu, a pila sam ksalol, omeprol i klometol. Šta da radim, da li treba uraditi još neke analize?

    Odgovoreno: 14. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Uradili ste sve, tako da imate telesno zdravlje, ali imate i panične napade, zbog koji osećate i takav rad srca i uznemirenje. Panični napadi su poput udara groma, iznenadni su, neprijatni, ali i prolazni, prihvatite ih na taj način, naučite da dišete duboko, opustite se i razmišljajte pozitivno. Razmišljajte suprotno od misli koje imaju katastrofičan karakter. Možete posetiti psihijatra i dogovoriti oko uvodjenja leka, recimo antidepresiva (sertralin)