1. Šta je paranoja?

    Pitanje broj: #38996

    Molim Vas recite mi nešto više o bolesti koju zovu paranoja.

    Odgovoreno: 15. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Radi se o poremećaju koji karakteriše sumanute ideje proganjanja, hipohondrijske ili grandiozne, ideje ljubomore, parničenja itd. One su trajne i mogu trajati celog života. Afekat povremeno može biti depresivan, ali drugih psihopatoloskih fenomena nema. Javlja se najčešce u srednjim godinama. Poremećaj se leči odredjenim lekovima i podrazumeva obavezno uključenje psihijatra.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #38996

    • dusan janjanin 31. 08. 2013.

      Da li je metoten odgovarajuci lek za paranoidnu psihozu?