Meni nikako da stigne odgovor ali ne odustajem. . Ponovo vam pisem, sa nadom da ce te mi odgovoriti. Imam 19 god. , u novembru 2009 sam upao bio u depresiju. , umislao sam neke stvari bezveze u glavi a i sam sam bio svestan da su to gluposti, ali nisam imao mira nikako, pa sam posetio psihijatra. On je procenio da se kod mene javlja opsesivno stanje i prepisao mi pola tablete zolofta svako jutroda pijem. Ja sam ipak odlucio da zbog svojih godina jer sam smatrao da sam mlad ne pijem taj lek i iscupam se sam iz krize. U tome sam i uspeo, vratila mi se volja za zivotom. Medjutim to mi se ponovo vratilo pre par dana. Ponovo neki tripovi u glavi. Recimo razmisljanje mi je sta ce bti u buducnosti, kao i razlozi zbog koji sam zapao prvi put u depresivno stanje. To me opterecuje i javlja mi se mucnina i bol u glavi. Moze li savet od vas. Sta mislite da li bez lekova se mogu iscupati iz ove situacije? Molim vas za odgovor.

    Odgovoreno: 05. 06. 2010.
    • Poštovani,
      Ovo pitanje stize prvi put do mene, jer inace biste odgovor dobili do sada. U svakom slucaju se isplati biti uporan u svemu i naravno verovati u pozitivan ishod. Opsesivna simptomatologija ukoliko se ponavlja i niste u stanju da je prevazidjete i uz to se i produbljuje zahteva lecenje. Utoliko vise jer dovodi do depresije i disfunkcionalnosti. Takodje se opsesije mogu komplikovati i radnjama koje ponistavaju prisile, opsesije, sto postaje vrlo ocigledan problem i tesko nosiv. Razmislite, pokusajte da napravite uvid u svoje stanje i naravno, ne bezite od terapije ukoliko je potrebna

      dr d. Krasic