Postovani, samo da bih vas uvela u moj problem moram reci da mi je rodjena sestra umrla pre godinu dana od karcinoma ('91 god) . Pocela sam ici kod strucnog lica pre par meseci i trenutna terapija mi je sidata (50 mg) i ksalol (o, 25 mg) . A inace, kao dijagnoza pise depresija i anksioznost. Nisam bas najsigurnija da mi lekovi ista pomazu, tako da sam pre par dana na svoju ruku prekinula sa doziranjem istih. Medjutim, poslednja 3 dana imam nesnosne mucnine, vrtoglavice, spavam preko 12h dnevno, prosto ne mogu da se pomerim. Je l' moze biti da je sve ovo posledica prestanka uzimanja lekova? I sta da radim? Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 03. 06. 2010.
    • Poštovana,
      Nekorektno je suditi o terapiji a da ne vidite pacijenta. Prekud ove terapije nece dovesti do ovakve simptomatologije. Smatram da ukoliko niste zadovoljni i nemate poverenje u lekara ni lek nece delovati. Ono je neophodno jer uz to ide i psihoterapija koja je neophodna

      dr d. Krasic
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #62317

    • Zbog gubitka oca, majka je dobila da pije lek sidata 6 meseci po preporuci lekara. Zanima me koliko je taj lek dobar s obzirom da sam procitao da ima mnogo neželjenih efekata.