Poštovani, već godinama se liječim od anksioznosti, depresije, neurastenije (samo neke od dijagnoza koje su mi doktori postavljali) . Godinama pijem razne tablete kao što su: rivotril, seroxat, ansilan, sanival i dr. , naravno obavezno lexaurin. Bolovi koje imam i koji ne prolaze ni nakon svih ovih terapija su slijedeći: jaka oštra bol u gornjem desnom dijelu glave iznad sljepoočnice, pri čemu se javlja i bol u predjelu gornje vilice na desnoj strani. Osjećaj pri takvim bolovima je kao da je to mjesto na glavi užareno, i kao da ispod cijele glave nešto gmiže. Otežana mi je funkcija govora, očni kapci trepere, grlo mi je suho i uopšte imam osjećaj da će mi glava eksplodirati. Pri tome imam jake tikove. Ukoliko nemam bolova u glavi javlja mi se bol u obliku propadanja na lijevoj strani grudnog koša (tačnije u području bradavice) . Paralelno sa ovim probadanjem javlja mi se grčenje u lijevoj nozi od iznad koljenja pa do stopala. Uz ovakvu bol također me prati nemir, dehidracija i sve ono što sam prije naveo. Moram napomenuti da patim i od nesanice. Kako mi se u zadnje vrijeme stanje pogoršava, a svi lijekovi koje sam pio ne daju rezultate, te počinjem misliti da je postavljena dijagnoza pogrešna tražim i drugo mišljenje. Napominjem da sam radio nalaze štitne žlijezde, ct mozga, ekg, eeg i da su svi bili uredni. Nadam se da sam uspio dovoljno dobro dočarati svoje stanje kako bi imali što bolji uvid prilikom davanja vašeg mišljenja. Mislite li da bi ovo kod mene mogao biti neurološki problem? Unaprijed vam se zahvaljujem i nadam brzom odgovoru. Pozdrav

    Odgovoreno: 27. 05. 2010.
    • Poštovani,
      Ne mislim da se radi o neuroloskom problemu, a pogotovu ne mogu misliti kad ste naveli sta ste u radili i da su rezultati uredni. Smatram da je postojao neki propust u lecenju kad simptomatologija toliko traje, koji nije vezan za dijagnostiku vec terapiju. Pored medikamenata vazna je psihoterapija

      dr d. Krasic