Problem opstipacije, ali imam razlog da verujem da je problem psiholoski, jer prema ispitivanjima gastroenterologa sve je fizicki u redu i pored pravilne ishrane na osnovu nutricionista i fizicke aktivnosti, problem nije resen. Sve je pocelo u 12-oj godini zivota, verujem usled duzeg ustrucavanja od takve fizioloske potrebe na nekom odmoru. Da li je psihologija prava grana gde treba da potrazim pomoc?

    Odgovoreno: 18. 05. 2010.
    • Poštovana,
      Moze biti, ne mogu vam reci na osnovu ovoga. Potrebno mi je jos podataka. U svakom slucaju idite u ishrani na kombinacije koje inace mogu napraviti ubrzanu peristaltiku creva (mleko, voce npr) .

      dr d. Krasic