Vec tri god imam napade panike, osecam se bolje nego onda kad je to pocelo da mi se desava ali jos uvek imam te smetnje. Da li ce se to odraziti na moje psihicko stanje u daljem zivotu, i kada i da li ce mi biti bolje. Jel se to moze izleciti sasvim

    Odgovoreno: 28. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Panicni napadi se srecu u okviru opanicnog poremecaja, koji moze biti samostalna bolest ili se moze javiti u kombinaciji sa jos nekom psihijatrijskom bolescu. Rekla bih da je kod vas samostalna problematika i da ste u sustini snazna licnost koja ima kapacitete za borbu sa tim. Prognoza jedne bolesti puno zavisi od toga i vise drugih faktora, a ne samo o tome koja je dijagnoza. Inace panicni poremecaj se moze iyleciti, ali uspesno lecenje podrazumeva licnost, terapeuta, psihoterapiju, edukaciju pacijenta

      dr d. Krasic