Postovana, molim vas ako mozete da mi pomognete savetom kako da pomognem svojoj cerki koja ima 32 godine. Vec dve godine se leci od hipertirioze, prosle godine u oktobru joj je otstranjen jajnik zbog endometrioze. Posle toga pocinje njeno vrlo cudno ponasanje, povlaci se, prestaje da radi, zeli da se zamonasi, poziv nas sve u kuci na greh. . . Pise nerazumljive stvari razlicitim rukopisima. Svaki moj pokusaj da je odvedem kod psihijatra, je neuspesan. Jedanputa je pristala, ali cim je videla doktorku nije joj se dopala, posle toga odbija svaki odlazak, ibilo kakvu terapiju. Kako da postupim? Da je privolim na saradnju, napominjem da nije agresivna,. . . Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 12. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Bez obzira sto nije agresivna, i sto vas time ne ugrozava, svi se lose osecate jer sagledavate da joj je lose i da se ponasanja van uobicajenog okvira funkcionalnosti. Mozete je dovesti ukoliko ste iz ovog dela srbije, jer je lecenje neophodno, kad god je privolite na to.

      dr d. Krasic