Postovani doktore. . . ! U zadnjih par meseci imam problem sa nespavanjem (nesanicom) budim se jednom ili vise puta u toku noci spavam samo 3h a nekad i do 7h ali uz povremena budjenja. Pitam se da li treba da posetim neuropsihijatra, i da pijem lekove za smirenje? U zadnje vreme imao sam dosta nerviranja u porodici i mislim da mi se san poremetio a i radim u smemama tako da imam i nocnu smenu svake 3 nedelje zahvalan na odgovoru sasa ivanovic. . .

    Odgovoreno: 08. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Promene radnog vremena dnevno -nocne su osnovni uzrok uz i sami kazete, prisutne stresove. U principu n isam pobornik lekova za smirenje, ali dobar san je jako bitan. Najpre, ako je moguce resite probleme, pa ce biti i boljeg spavanja ili mozete uzeti nesto od lekova za spavanje (t. Sanval 5mg)

      dr d. Krasic